KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217204
*
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 18:36:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:12:09
1
300 kr
19/5 23:09:53
2
350 kr
20/5 17:25:46
1
400 kr
20/5 18:06:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 20:12:09 | 1 | 300 kr |
| 19/5 23:09:53 | 2 | 350 kr |
| 20/5 17:25:46 | 1 | 400 kr |
| 20/5 18:06:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk mÃ¥lare född 1902, död 1973 .Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



